365453
Movie
DVD
In basket
Film na płycie DVD. Ekranizacja futurystycznej powieści A. Burgessa. Opowiada o amoralnym punku, który poddany zostaje praniu mózgu i zmienia się w porządnego obywatela, by w finale znów stać się tym, kim był na początku. Kubrick zrealizował porywającą przypowieść moralną opartą na niezapomnianych obrazach, niezwykłych zbitkach muzycznych i fascynującej nowomowie, którą posługują się Alex i jego kumple. Film otrzymał cztery nominacje do Oscara, w tym za Najlepszy Film.
Availability:
There are copies available to loan: sygn. V (1 egz.)
There are copies available to loan: sygn. V (1 egz.)
Notes:
Tyt. równoległy: Mechaniczna pomarańcza
General note
Opis z etykiety płyty i opakowania.
Na płycie znajduje się materiał dodatkowy : płyta 1 : komentarz Malcolma McDowella i historyka Nicka Redmana, zwiastun filmowy ; Płyta 2 : film dokumentalny Channel Four: "Ciągle tyka : powrót Mechanicznej pomarańczy", nowy materiał filmowy: "Great Bolshy Yarblocks!: jak powstawała Mechaniczna pomarańcza", zawodowy profil "O Lucky Malcolm!" wyreżyserowany i wyprodukowany przez Jana Harlana, zmontowany przez Katię de Vidas.
Film wyprodukowano w 1971 roku.
Based on the novel by Anthony Burgess.
Na opakowaniu: Dwupłytowa edycja specjalna.
Creation/production credits note
Muzyka Carlos Wendy ; zdjęcia John Alcott.
Participant or performer note
Malcolm McDowell, Patrick Magee, Michael Bates.
Language note
Ścieżka dźwiękowa w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, napisy w języku polskim, angielskim, chorwackim, duńskim, fińskim, niemieckim, greckim, hebrajskim, norweskim, porugalskim, hiszpańskim, szwedzkim, tureckim.
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again