362855
Book
In basket
Obrażają mnie, mówiąc, że chcę wojny : wywiady z Hitlerem / Éric Branca ; tłumaczenie Agnieszka Dywan. - Wydanie I. - Kraków : Znak Litera Nova, 2026. - 346, [6] stron, [16] stron tablic : ilustracje ; 24 cm.
Francuski historyk i dziennikarz Éric Branca jako pierwszy zebrał szesnaście autentycznych wywiadów udzielonych przez Hitlera wybranym dziennikarzom z USA, Wielkiej Brytanii i Francji w latach 1923–1940. Przeprowadził wnikliwą analizę rozmów i pokazał, jak dyktator wpływał na zachodnie redakcje. To książka o doświadczonych dziennikarzach, którzy ulegli jego charyzmie. To nie tylko opowieść o jednej z najbardziej skutecznych akcji propagandowych na świecie, ale także ostrzeżenie przed siłą medialnej manipulacji, na którą jesteśmy narażeni także dzisiaj.
Availability:
All copies are currently on loan: sygn. 83767 (1 egz.)
Notes:
Tytuł oryginału: "On m'insulte en répétant que je veux faire la guerre" : les entretiens oublies d'Hitler 1923-1940, 2019
Bibliography, etc. note
Indeks.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again