Kolejny kryminał opowiedziany z perspektywy psa! Klasyczna w konstrukcji, pełna detali fabuła z piętrową intrygą, budzący sympatię główni bohaterowie, chandlerowski dowcip, obowiązkowe zwłoki, urokliwy narrator, dzięki któremu można lepiej poznać psią psychikę i kontynuowany wątek romansowy, składają się na lekturę równie atrakcyjną dla amatorów powieści kryminalnych, jak i dla miłośników zwierząt. Kontynuacja powieści: "Na psa urok : przygoda Cheta i Berniego".
Piękne i przejmujące świadectwa losów polskich Żydów na tle historii XX wieku. Dobra literacko książka polecana zainteresowanym traumatycznymi wspomnieniami autorki z wojny.
Pierwszy tom wciągającej trylogii fantasy, która wciąga od samego początku. Ciekawa kreacja państwa totalitarnego, opowieść o dorastaniu, rywalizacji i sile charakteru.
Tom esejów poświęcony postaciom związanym z polskim życiem kulturalnym. Krótkie szkice ukazywały się w Gazecie Wyborczej w latach 1998-200. Całość napisana z poczuciem humoru.
Kontynuacja cieszących się wielkim powodzeniem u czytelników "Fotografii". Pełne humoru, choć nie pozbawione głębszej refleksji i ironii obrazki, opowiadania znane czytelnikom "Gazety Wyborczej". Bohaterami są ludzie z kręgu przyjaciół autora, śmietanka towarzyska, dysydenci, a także postaci znane z życia publicznego.
Autor przedstawia żydowski związek wojskowy oraz jego udział w powstaniu w gettcie warszawskim. Książka dla zainteresowanych tematem i historią II wojny światowej.
Weryfikacja mitów i stereotypów o Polsce, Holokauście i antysemityzmie w interpretacji angielskiej intelektualistki żydowskiego pochodzenia. Historia rodziny Borensztejnów, która przeżyła okupację w Polsce i wyemigrowała do Kanady, opowiedziana przez ich dorosłą córkę, kontestującą rodzinne tradycje. Mądre i ciekawe, pozbawione uprzedzeń spojrzenie na żydowską przeszłość wplecioną w historię Polski.
Angielski historyk przedstawił początki i schyłek nowożytnego cesarstwa niemieckiego oraz okoliczności zjednoczenia Niemiec. Sugestywny obraz epoki, żywy język, przystępnie napisana.
Wspomnienia Angielki, która przeprowadziła się wraz z mężem do południowej i Francji i tam postanowiła założyć winnicę. Opisuje burzliwe dzieje aklimatyzacji w nowej rzeczywistości, trudności, jakie sprawiały uprawy, relacje z sąsiadami.